Miejsce, gdzie dzielę się relacjami z koncertów i nie tylko
Blog > Komentarze do wpisu

Tremonti w klubie Proxima, Warszawa 29.07.18 - relacja

Z racji tego, że po koncercie w Spodku pamiętnego dnia 16 listopada 2016 stałam się wielką fanką Alter Bridge, a szczególnie wirtuozerii pana Tremontiego, nie mogło mnie zabraknąć na lipcowym koncercie tego jegomościa w Warszawie. Koncert z początku mający się odbyć w Hybrydach został przeniesiony do Proximy z racji większego zainteresowania. Faktycznie, o ile na początku przed klubem ilość ludzi była znikoma, tak z czasem zrobiło ich się sporo więcej, tak że kolejka solidnie zakręcała. Zaczęło się od meet & greet, na który wpuszczono nas po godzinie 16. Tradycyjnie soundcheck, podpisywanie, wspólne zdjęcie. Przy stoliku gdy przekazałam swoją laminowaną plakietkę do złożenia autografów rozbawiło mnie, gdy Eric spytał, czy się już gdzieś nie widzieliśmy. Odpowiedziałam, że nie, ale jesteśmy znajomymi na Facebooku. Widocznie moja aktywność rzuca się w oczy.

Soundcheck i zdjęcie z zespołem

Bramy oficjalnie otwarto o godzinie 18. Czekania było dość dużo, bo koncert rozpoczął się o 19:40, jednak zaraz po pierwszych dźwiękach te półtorej godziny w dusznej hali zostało nam wynagrodzone.

Na wejściu usłyszeliśmy instrumentalne Found, które zrobiło doskonały klimat i podgrzało atmosferę. Jeszcze bardziej nie mogliśmy się doczekać, kiedy zobaczymy chłopaków. Ogromnym plusem było to, że scena znajdowała się na wyciągnięcie ręki, nie było praktycznie standardowej fosy. Ja znajdowałam się przy barierce przed środkowym mikrofonem, dzięki czemu miałam idealny widok.

Gdy nasze gwiazdy wyłoniły się z cienia, uderzyli w publikę z grubej rury utworem Cauterize, osobiście jednym z moich ulubionych - równocześnie mnie porusza i daje porządnego kopa. No i zaczęło się szaleństwo, na setlistę nikt nie miał prawa narzekać, zagrano 18 kawałków, w tym naprawdę znakomite pozycje. Następne były hitowe kompozycje You Waste Your Time i Another Heart, obowiązkowe na koncertach i dające ogromną energię wśród tłumu. No i po tym byłam wniebowzięta, albowiem zabrzmiało My Last Mistake, świetny numer z albumu Dust, chłopaki nie dawali nam chwili wytchnienia. Mark wzbudzał ogromny podziw wirtuozerią na gitarze, wcześniej nigdy nie widziałam jego gry z aż tak bliska jak wtedy, zrobił na mnie jeszcze większe wrażenie niż kiedykolwiek, to prawdziwa maszyna, nie człowiek. Dodatkowo niesamowita charyzma Erica, szaleństwa Tannera na basie i dzika gra na perkusji Garreta, ci faceci to prawdziwe bestie na scenie.

Przez chwilkę dano nam nieco odpocząć, gdy zabrzmiało Traipse, kompozycja wyjątkowa i oryginalna, nie podobna do pozostałej twórczości. Muszę przyznać, że brzmienie jest wręcz hipnotyzujące, nie jest to lekki kawałek, ale też nie ciężki. Gitara tutaj to coś niesamowitego. 

Przyszła kolej na singiel z ostatniej płyty Take You With Me, nie pomyślałabym wcześniej, że ten lekko brzmiący w stylu emo rock utwór mnie wzruszy, ale tekst i melodia do mnie trafia, wręcz ma romantyczny wydźwięk jak dla mnie. 

Przeszliśmy na łagodniejsze tematy - wspaniałe The Things I've Seen i As the Silence Becomes Me, na które przygotowałam wraz z koleżanką akcję koncertową. Ona wymyśliła napis i wypromowała wydarzenie, a ja zaprojektowałam i wydrukowałam kartki, które uczestnicy mieli za zadanie wyjąć podczas As the Silence, z napisem "All we ever wanted was Tremonti in Poland". Wyszło naprawdę nieźle, dużo osób wyciągnęło ręce, zespół to dostrzegł i co najważniejsze spodobało im się.

I znowu powrót w twardsze klimaty, mamy So You're Afraid i moje ukochane Catching Fire, prawdziwy okaz niezmordowanej energii i ciężkiego grania. Mimo tego, że w klubie było gorąco, a z panów pot leciał ciurkiem, takiego ładunku trudno szukać nawet u zespołów grających z założenia mocniejszy metal.

Flying Monkeys, Radical Change, Bringer of War, Throw Them to the Lions - nie dawali nam odpocząć tymi masywnymi utworami. Przyszedł w końcu czas na mojego ulubieńca, ukochaną i uwielbianą pozycję z najnowszego albumu, czyli tytułowe A Dying Machine. Rozniosło ten klub, czyste mistrzostwo, granie na poziomie legend rocka i metalu, jak nie lepsze. Przejścia w melodii z agresywnych w łagodne, tworzące perfekcyjną atmosferę. Na to czekałam.

Podczas spokojnego i refleksyjnego Dust Mark poprosił nas o świecenie latarkami w telefonach, jest to jedna z najpiękniejszych kompozycji w ich twórczości. Przy Decay za to dał nam trochę pośpiewać, bardzo się ucieszyłam z tej piosenki w setliście, mięsiste riffy to jej znak rozpoznawczy.

Na koniec zaserwowano nam już klasykę, czyli Wish You Well, dobra pozycja do "zakończenia z przytupem". Oczywiście pogo, pchanie się, typowo "polskie" akcenty się pojawiły. Po zakończonym koncercie każda osoba, która kupiła coś z merchu mogła stanąć w kolejce po autografy, a ponieważ dostałam od Tannera setlistę, to ustawiłam się w tej masie ludzi. Jest to bardzo miły gest ze strony chłopaków, że jeszcze chce im się po występie gadać i podpisywać. Dzięki temu mam setlistę z autografami, a Mark przypomniał sobie, że zna mnie z Twittera, ja natomiast podziękowałam im za niesamowity koncert.

Co mogę powiedzieć? Zespół Tremonti to ogromna energia, granie pełne pasji, agresji, ale także melodii, wirtuozja gitary. Mało jest takich wykonawców, którzy są w stanie naładować tego rodzaju silnymi emocjami. Liczę na jak najszybszy powrót do Polski.


wtorek, 14 sierpnia 2018, tinuviel95

KONTAKT

julia.celtic@gmail.com