Miejsce, gdzie dzielę się relacjami z koncertów i nie tylko
Blog > Komentarze do wpisu

5 najlepszych teledysków 2016

Rok 2016 mimo pojawienia się kilku dobrych albumów nie oscylował w nadzwyczajne teledyski, dlatego też wybrałam tylko pięć, a nie dziesięć najlepszych wideoklipów. Nie rozpisywałam się nad każdym z nich, więc każdą osobę zainteresowaną zachęcam do kliknięcia na zdjęcia, obejrzenia i wyrobienia sobie własnego zdania na ich temat.

Rihanna - Sledgehammer (From The Motion Picture "Star Trek Beyond")


Co tu dużo mówić, w tym teledysku zachwyca wszystko - cała ta kosmiczna otoczka, piękna sceneria, efekty i przede wszystkim niesamowita Rihanna. Ten brak brwi, makijaż, strój, fryzura i uwydatnienie dużego czoła nadają jej takiego „obcego" wyglądu, nie mamy tutaj wątpliwości, że nawiązuje do Star Treka. Ile popowych gwiazdek dałoby się tak wystylizować do teledysku? Wideo jest magiczne po prostu, zdecydowanie zasługuje na 1 miejsce.

Behemoth - Ben Sahar


Pomorska bestia jak zwykle nie zawodzi. Co tutaj otrzymujemy? Wędrujący Nergal niczym stary pustelnik i mag opierający się na lasce z czaszką konia, do tego dołączona piękna sceneria, ludzie w nietypowych strojach z plemiennym makijażem, oczywiste nawiązania do okultyzmu widoczne w większości scen. Wszystko utrzymane jest w black metalowej oprawie. Wideo naprawdę wywołuje ciarki na plecach, zachęcam jednak każdą osobę nie będącą fanem Behemotha do zapoznania się z tekstem utworu przed obejrzeniem teledysku.

Radiohead - Burn The Witch


Dawno nie oglądałam czegoś tak złowieszczego i wywołującego uczucie niepokoju, jak Burn The Witch. Wideo oparte jest na filmie The Wicker Man i myślę, że to powinno starczyć gwoli wyjaśnienia znaczenia fabuły. Oprawa graficzna natomiast wzorowana jest na serialu dla dzieci Camberwick Green. Krótko mówiąc, doskonałe dzieło, nad zrozumieniem którego trzeba chwilę przysiąść.

Chris Robinson Brotherhood - Forever as the Moon


Interesujący klip, piękna, abstrakcyjna oprawa graficzna. Duży szacunek dla artysty, który to stworzył, bo całość naprawdę pobudza wyobraźnię, do tego całkiem dobra muzyka serwowana nam przez pana z The Black Crowes.

Alter Bridge - Show Me A Leader


Polityka. Czy dobrze? Oczywiście, tym bardziej, że nie mamy tutaj do czynienia z prostakami z Green Day, tylko panami z Alter Bridge. Cały teledysk jest utrzymany w rysunkowym stylu, nawiązującym jawnie do okładki „The Last Hero". Mamy tutaj w większości ujęcia zespołu, chwilami też takie ilustrujące społeczne i polityczne przesłanie utworu. Zdecydowanie największą zaletą jest tutaj oprawa graficzna, nadająca klipowi oryginalności. Show me A Leader to według mnie czołowa piosenka roku 2016.

piątek, 23 grudnia 2016, tinuviel95

KONTAKT

julia.celtic@gmail.com